WIERZBANOWSKA

Uncategorized

Jak dbać o srebrną biżuterię?

Co robić, aby srebrna biżuteria nie utraciła blasku i jednolitej barwy? Zasada numer jeden brzmi: zawsze ściągaj biżuterię do prac domowych (przede wszystkim z rąk) aby uniknąć zadrapań, wgniecień i odbarwień. Niektóre detergenty mogą nawet powodować puszczanie lutów.

Warto też regularnie myć biżuterię, najłatwiej domowym sposobem zrobisz to starą szczoteczką do zębów i płynem do mycia naczyń. Po delikatnym szorowaniu dokładnie wypłucz biżuterię ciepłą wodą, a następnie wysusz suszarką do włosów, starając się jak najmniej jej przy tym dotykać. Jeśli nie planujesz w najbliższym czasie wyrobu nosić, warto ograniczyć mu dostęp powierza oraz wilgoci  i owinąwszy w suchą chusteczkę spakować do woreczka strunowego.

Na co dzień możesz przecierać biżuterię specjalną chusteczką do czyszczenia srebra: Connoisseurs Jewelry Wipes, dostępną w wielu sklepach internetowych. Jest to szybsza metoda, chusteczki te dodatkowo nabłyszczają powierzchnię srebra, czy złota.

Możesz też zastosować kąpiel czyszczącą do biżuterii, ale tylko w przypadku wyrobów z czystego srebra, czyli np. łańcuszków, obrączek, biżuterii bez kamienii. Srebra oksydowanego nie należy czyścić tą metodą, gdyż ciemna powierzchnia może ulec odbarwieniu! Aby uniknąć wycieczki do sklepu możesz również użyć kwasku cytrynowego rozpuszczonego w wodzie. Po takiej kąpieli przedmiot należy dokładnie wypłukać i wysuszyć.

Gdy już nie umiesz sobie poradzić z zabrudzeniami Twojej biżuterii, udaj się do złotnika, który wyczyści ją w fachowy sposób, nie narażając na uszkodzenia. Na koniec jeszcze wspomnę, że biżuterię zakupioną na www.babadesign.pl prześlij do nas – odświeżymy Ci ją bezpłatnie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *